Наш
задум
|
Для
чого це потрібно?
|
Дізнатися
про життя В.О.Сухомлинського
та людські чесноти, які притаманні героям його творів
|
Виховання морально-ціннісного ставлення до людей, до
власного життя.
|
В роки Великої Вітчизняної війни був на фронті тричі поранений.
Хризантема аж танула од утіхи. Потім жінка нахилилася, вирвала Цибулину, роздивилася й вигукнула:
— Яка гарна Цибулина!
Хризантема нічого не могла збагнути. Вона собі думала: "Невже й Цибулина може бути гарною?"
дякує Вітрові і горобині.
Дід Максим жив у місті. (Ні, у селі)
Будь привітним і прихильним,
Ялина. З деревини виготовляють меблі, стовпи, музичні інструменти. З тирси отримують спирт. Хвоя ялини багата на вітаміни. У ялини нижні гілки не відмирають на відміну від сосни, оскільки вона тіньолюбива. У неї є «нянька» — береза, оскільки береза захищає молоді ялинки від заморозків і променів сонця.
Тема .Україна починається з тебе!
Мета. Сформувати
уявлення учнів про школу як Країну Знань, розширити
кругозір учнів про
рідну Україну, про народну символіку та державні
символи, викликати
інтерес до пізнання своєї Батьківщини, її просторів,
розвивати почуття
патріотизму, заохочувати творити добро, здобувати
знання, щоб бути гідним
учнем своєї школи і громадянином своєї
держави.
Обладнання: карта України, державні символи, предмети -відгадки , фігурки українця та україночки,
кольорові олівці, галявина,квіточки.
Хід
уроку
І. Організація класу.
Звучить
пісня «Перший раз у перший клас» («Пісня першокласника» Слова та музика:
Наталія Май.)
- Дозвольте привітати всіх нас з початком навчального
року! Діти, бажаю вам у цьому навчальному році зустріти добрих і надійних
друзів та навчитися здобувати знання. Батькам та рідним бажаю здоров’я, а також
невичерпної енергії, терпіння, розуміння, мудрості.
ІІ.
Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація
навчальної діяльності школярів.
- То ж запрошую вас на
перший урок .
- А чи любите ви подорожувати ?
А де ви подорожували ? Сьогодні у нас святковий урок, а тому ми
вирушимо в уявну подорож. Це буде уявна подорож Країною знань і мрій .
-
Відгадавши загадку, ви взнаєте на чому ми будемо подорожувати.
Пасажирський чи товарний
Металевий він і гарний.
Все ховає у вагонах
І стає лиш на перонах.
-Так, ми будемо подорожувати на
потязі. Тож поїхали.
-
-
А хто нас тут зустрічає ?
Лісом в темряві літає,
«Ху-гу, ху-гу», — промовляє.
Велетенська голова.
Здогадались? Це …(Сова)
-
Так, це тітонька Сова .
Вона
багато років живе у Країні знань, а тому дуже-дуже мудра. Тітонька Сова буде
постійно подорожувати з нами цією країною .
Перша
зупинка «Знайомство»
- А для того , щоб нам було весело і добре подорожувати Країною Знань Сова
пропонує нам познайомитися .
-Почнемо
знайомство з мене. Я ваша вчителька.
Мене звуть.. . Я буду поряд з вами 4 роки подорожувати Країною Знань
-Тепер вийдіть дівчатка. Кожна голосно назвіть
своє ім’я та прізвище .
Хлопчики похлопайте дівчаткам .
- Вийдіть хлопчики . Дівчатка поаплодуйте
хлопчикам .
- Чудово . Ось тепер ми по- справжньому
познайомилися. 1 вересня стало —
днем народження нашого класу. У нашому
класі 27 учнів. 15 хлопчиків та 12 дівчаток .Я сподіваюся ,що ми станемо дружною шкільною родиною. Ми разом
будемо вчитися, співати, танцювати, веселитися, ходити на екскурсії.
- Тож їдемо далі.
Друга зупинка
«Казкова».
– Відгадайте «З якої це
казки?»
– «… А півник тим часом
замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а
мишенята танцюють та в
ігри граються…» («Колосок»)
– «… Кізонько моя мила,
Кізонько моя люба, чи пила, чи ти їла? …»
(«Коза-Дереза»)
– «… Не їж мене, я тобі
пісеньку заспіваю…» ( «Колобок»)
– «… От Котик почув
Півника, прибіг, забрав його у Лисички і поніс
додому…» («Котик та
Півник»)
– «…Я
Мишка-шкряботушка, Жабка-скрекотушка, Зайчик-побігайчик. А
ти хто така?..»
(«Рукавичка»)
Молодці! Добре виконали
завдання!
Третя зупинка
. Гра «Правила для учнів» .
-
Країна знань, має свої закони та правила
. Мудра Сова хоче познайомити вас з
ними.
Заходить
вчитель — треба встати. (Встають.)
Коли дозволить, тихо сядь. (Тихо сідають.)
Спитати хочеш — не гукай (сваряться пальчиком),
А тільки руку піднімай. (Піднімають руку.)
Щоб урок минув не марно,
Треба
сісти рівно, гарно. (Випрямляються, кладуть руки напарту.)
Прізвиськ дітям не давай,
А дівчаток
захищай!
Клас і
школу бережи, з цього дня вони твої .
Четверта зупинка «Рідна школа» .
-Ой, подивіться ,тітонька Сова показує якісь букви … В країні Знань подув
сильний вітер ,букви розлетілися і жителі цієї країни ніяк не можуть скласти
слово з цих букв. Давайте їм допоможемо . Хто ж може прочитати це слово ? (Діти, які вміють читати,
складають слово «школа»).
- А чи з радістю ви сьогодні йшли до
школи? А чим займаються
діти в школі ?
- У школі вас будуть оточувати багато речей. Давайте перевіримо, чи знаєте ви
їх , відгадавши загадки , які
підготувала вам мудра Сова .
· Букви всі від
А до Я живуть на сторінках…Букваря.
· Для письма, сказати
прошу, що потрібно взяти?...Зошит!
· Малювать в альбомі
всім допоможуть…олівці!
· Ручки й олівці, щоб
знали, ми складемо… у пеналі.
· В сумці зошит і
буквар. Хто до школи йде?...школяр!
Є чарівник у школі в нас,
Дітей запрошує він в клас.
Щоб не спізнились на урок,
Нам голос подає ... (дзвінок).
Язика не має, а всіх грамоти навчає. (Книга)
Спокою вона не знає, дітям креслить помагає.
Різні лінії, фігури... (Лінійка)
-
Молодці , загадки
відгадали.
П’ята зупинка « Наш
рідний край »
- Як називаєтьсяселище, у якому ми живемо?
-Власівка– це наш рідний край. Це місце, де ми народилися, живемо, де живуть
наші рідні та друзі .
- Наш край – це невеличка частинка
країни, у якій ми живемо. А як називається наша країна? (Україна)
- Давайте подивимося, що про нашу країну розкаже Тітонька Сова.
(Україна – незалежна держава. Столиця України – місто Київ. Державні символи
України – герб, гімн і прапор. Кожен громадянин держави має права та обов’язки.
Вони записані в Основному Законі України – Конституції. 24 серпня святкують
День незалежності України .)
Шоста зупинка « Галявина дружби »
-
- Наша держава дуже мальовнича
. В ній живе багато працьовитих людей , які своєю працею , своїми талантами
звеличують та прикрашають її . Для того, щоб наша Батьківщина була
щасливою, усі діти повинні жити мирно, дружно, любити одне одного і поважати
своїх учителів, батьків, добре вчитись і зростати працелюбним.
Наша
Батьківщина квітуча, мальовнича, красива. Щоб вона і надалі залишалась такою –
прикрасимо її віночком любові. У кожного з вас на парті лежить квіточка , у
серединці якої надруковане ваше ім’я. Вийдіть до мене ті , у кого червоні квіточки і «посадіть» квіточку на нашій «галявині».
— Тепер вийдіть ті , у кого сині квіточки...
(Діти прикріплюють квіти на дошку, заздалегідь оформлену у вигляді
лісової галявини.)
-
Подивіться, яка чудова галявина у нас утворилася !
Вона буде нам нагадувати про сьогоднішній день . А тепер давайте промовимо хором за мною :
Ми
прийшли у 1 клас
Школа радо стріла
нас
Наша школа просто
клас!
VІ. Підсумок
уроку.
-
А чи сподобалося вам у школі ?
-
А що сподобалося найбільше ?
-
На згадку про
сьогоднішній день я разом з тітонькою Совою приготували
вам подарунки – посвідчення
першокласника.Вітаю вас із цією визначною подією ! Бажаю вам успіхів у навчанні !
Тема: У царстві рослин
Мета: Розширити та уточнити знання
учнів про різноманітність
рослин,
формувати поняття дерева, кущі, трав’янисті
рослини, ознайомити з
будовою та органами рослин; розвивати спостережливість; виховувати
бережливе ставлення до природи, любов до рідного краю.
ІКТ: Власна електронна
презентація по темі «Рослини», 20 слайдів,
виготовлених у програмі Power Point
Наочність: Сигнальні картки, алгоритм роботи на уроці,
елементи масок для
гри «Рухливі рослини», картки для роботи в парах,
предметні малюнки
для гри «Весела галяви
Хід уроку.
І.Організаційний момент. (слайд 1)
¯ Ось дзвінок нам дав
сигнал –
Працювати
час настав,
Тож
і ми часу не гаймо –
Урок
«Я і Україна» починаймо
1. Інтерактивна гра « Я
знаю, люблю, бережу»
–
Діти, Як завжди починаємо урок з девізу?
Я знаю, люблю, бережу.
Ти знаєш, любиш, бережеш.
Ви знаєте, любите, бережете,
Ми всі знаємо, любимо, бережемо.
- Налаштуємось на плідну,
старанну роботу і згадаємо, що ми – учні, які повинні думати, аналізувати,
прагнути до нових знань
(Отже, що кожен з вас
сьогодні робить на уроці?
Учні читають слова, записані на дошці - хором)
Я – думаю.
Я – аналізую.
Я – хочу знати.
До цього алгоритму ми повернемось в кінці уроку, і ви продовжите ці фр
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.
Гра «Продовж речення»
–
А зараз, як завжди синоптична
хвилинка і проведемо її в вигляді гри «Продовж речення»
–
Яка пора року настала? (слайд 2)
–
Сонце восени світить…( яскраво, але вже не гріє)
–
Повітря стає … ( прохолоднішим )
–
Осіннє небо має … колір
( сірий, темний )
–
Що відбувається з деревами… ( скидають листочки )
– Дякую за змістовні відповіді та спостережли
ІІІ. Мотивація
навчальної діяльності
-
Наступний крок – розминка. Ми зараз з вами уявно
помандруємо на урок читання і пригадаємо
казки. Будьте уважні. (малюнки з’являються поступово, в ході їх
відгадування дітьми) (слайд 3)
-
Що посадив дід, а витягти не зміг? (Ріпку)
-
Який овоч Фея перетворила на карету для Попелюшки? (Гарбуз)
-
Чим мачуха отруїла Білосніжку? (Яблуком)
-
За якими квітами відправила мачуха у казці «Дванадцять
місяців» нерідну дочку? (Підсніжники)
-
Тридцять кущів якої рослини мала посадити Попелюшка? (Троянди)
-
Як одним ловом можна назвати ці відгадки? (слайд 4)
ІV Повідомлення теми і
мети уроку
-
Отже, сьогодні мова
піде про рослини
-
Ви вже маєте певні знання з цієї теми, тож, прошу, допоможіть мені.
-
Чи згодні ви, що рослини – це частинка природи? (Згодні)
-
Доведіть, свою думку. (Все
живе народжується, розвивається, дихає, живиться, відмирає)
-
Ми говорили про живу
природу, а якою ще буває природа?(Жива і нежива)
-
Що належить до неживої природи? (Зорі, місяці, сонце, вода, повітря, каміння)
-
Що або хто належить до живої природи? (Людина,
тварини, рослини)
-
Сьогодні ми будемо говорити тільки про живу природу?
-
А чи знаєте ви, на які групи
поділяються рослини?
-
А яку будову мають рослини.
Так, складні запитання, але вже до кінця уроку ви точно знатимете відповіді на
них.
На дошці:
Групи рослин
Будова рослин
V Сприйняття та засвоєння учнями нового
навчального матеріалу
1. Групи рослин
- Отже, ми знайомимось з групами рослин (прочитаємо
хором) (слайд 5)
- Діти, назвіть рослини, які ви бачите ( дуб, береза, каштан).
- Як одним словом можна їх назвати? Так це – дерева. Запам.ятайте, дерево
має одне високе міцне стебло (стовбур)( хором, по одному)
- А чи зможете назвати рослини другої групи( малина, троянда, бузок). А як
назвемо одним словом ці рослини? Так – це кущі.(хором, по одному) У куща
відростає від корення багато низьких дерев’яних стебел.
-Чим відрізняється кущ від дерева?
- І останній рядок (пшениця, фіалка,
пирій ). Це – трав’янисті рослини. Вони мають м’які, соковиті, зелені стебла.
Чим відрізняється кущ від трав’янистої рослини?
- Отже підведемо підсумок - всі
рослини поділяються на три групи:
(діти називають)дерева, кущі, трав’янисті рослини.
Тепер закріпимо знання про групи
рослин і пограємо в гру « Я знаю»
- Перед вами сигнальні картки. Підніміть
малюнок із зображенням дерева, тепер - намальований кущ. Покажіть малюнок
трав’янистої рослини
Завдання - Я називаю рослину, а ви
сигналізуєте, до якої групи вона належить. (слайд 6)
На слайді соняшник, липа, калина, тополя, барвінок, клен, шипшина, чорнобривці.
-
Ви гарно попрацювали і, напевно, стомилися? Давайте
відпочинемо.
Фізкультхвилинка
(слайд 8 - 14)
Трава низенька, низенька,
Дерева високі, високі.
Вітер дерева колише, гойдає,
То вправо, то вліво нахиляє,
То вперед, то назад.
То вниз пригинає.
Птахи летять, відлітають,
А діти за парти сіли
- Слідуюча вправа також буде рухлива.
- У вас на парті лежать маски. Візьміть їх у руки і роздивіться.
Визначте, до якої
групи належить зображена рослина.
Пропоную вам
перевтілиться і на хвилинку стати рослинками.
-
Хто уявив себе деревинкою?
-
Хто перевтілився у кущик?
-
Хто бачить себе трав’янистою рослинкою?
Одягніть маски, подивіться
один на одного. І пограємось в гру « Рухливі рослинки». Увага! Завдання:
–
Прошу стати біля дошки групу «дерев».
–
Біля дверей збереться група «кущі»
–
А до себе запрошую групу «трав’янисті рослини» ( діти об’єднуються)
–
Яка група має гарну та пишну крону? А хто ви?
А у кого відростає від кореня багато низьких дерев’яних стебел. Як ви
називаєтесь?
– У якої групи стебла найсоковитіші і найм’якіші? Хто ви
2. Будова рослин
-
Ми дуже добре справились з
першим завданням, преходимо до другого. (слайд
16)
-
Що перед вами?( каштан), яка це
група рослин. Так, дерево. (слайд 17)
-
З яких частин складається
дерево? Це - корінь, стебло, листя.
-
Діти, запам’ятайте, розглядати
рослину потрібно з кореня.
-
А тепер подивіться на цей
каштан (слайд 18),
яка між ними різниця? Так , ми бачимо
його квітучим. Отже рослини, крім
корення, стебла, листка, мають квіти.
-
Але ж коли квітка відцвіте, то з’явиться
плід
-
Ось у мене в руках каштани. Це – плоди. ( демонстрація
каштанів)
-
Хто з вас бачив сьогодні
каштани? Де ви їх бачили? А що ви помітили під деревами?
-
Уточнимо ще раз будову рослини.
-
3. Самостійна робота
-
Я бачу, що добре засвоїли
будову рослин, тому зараз попрацюєте самостійно.
-
Візьміть картки, на яких
зображені рослини.
-
Ваше завдання записати органи
кожної рослини , так – у вас 1 хвилина
-
Здійснимо взаємоперевірку, а
тепер поверніть картки - самоперевірка.
-
Підніміть руки, у кого завдання
виконано правильно.
-
Хто трішечки
помилився?
Ви трішки втомились –
виконаємо вправи для очей і шийки
3.Робота з підручником
- Перечитайте
текст у підручнику і відмітьте для себе, що вам було не
зрозуміло. (діти читають)
- Отже, що, діти, вам не зрозуміло? Я перевірю...
VІ. Підсумок
уроку
1. Гра «Весела галявина»
–
Закрили книжки,
подивились всі на мене
–
Закінчимо наш урок «Веселою галявиною»
–
В кожного на парті є малюнок рослини.
–
Спочатку ми «посадимо» дерева. (не забувайте, що
дерева садимо корінням вниз)
–
А тепер між деревами розмістимо кущі.
–
Чого не вистачає на нашій галявині?
– Так ідіть і «посійте» трав’янисті росл
2. Рефлексія
- Продовжіть думку. Я – думаю…. Про що ви думали на
уроці? ( Не можна ламати дерева, не
можна рвати квіти, треба берегти природу)
Так, ви
читаєте мої думки. Діти, із тоненького деревця виросте міцний дуб тільки тоді,
коли за ним будемо доглядати і не ламати паростки.
А
квіти милуватимуть наші очі, якщо ми їх
не зриватимемо а влітку ще й напоїмо водичкою.
- Що ми аналізували
на уроці? (З яких частин складається дерево. Які є групи рослин)
- Що ви хотіли знати? ( яке найбільше дерево? Яка найменша квітка?
На наступному уроці ми організуємо довідкове бюро, щоб ви дізнались більше про росли
Я вами дуже
задоволена. Дякую за роботу на уроці.
Немає коментарів:
Дописати коментар